Co potřebujete vědět pokud si chcete pořídit internet od nás.

Při instalaci připojení u Vás doma je třeba namontovat zařízení pro příjem internetu, kterému se říká klientská jednotka. Zařízení se montuje většinou na střešní stožár, ale lze jej nainstalovat i na fasádu domu pomocí výložníku. Od klientské jednotky se táhne kabel UTP Cat.5e po kterém je zajištěno jak napájení tak síťová komunikace a je zakončen PC konektorem RJ-45. Kabel je nakonec připojen do PC nebo ve většině případů do WiFi routeru pro bezdrátové rozvedení sítě po domě.

Jak dlouho instalace trvá?

Běžná instalace zabere přibližně dvě hodiny, ale může trvat i déle v závislosti na složitosti montáže. Pokud si už dopředu naplánujete umístění klientské jednotky např. na stožárek k TV anténě s výhledem na náš vysílač (škola ve Všechlapech) a víte kudy protáhnout kabel, doba instalace se zkracuje.

Kolik Vás bude kompletní instalace stát?

Instalační poplatek je 1000,-. V této ceně je zahrnuta kompletní instalace, instalační materiál, pronájem klientské antény se stožárem a její servis. Výhodou toho, že anténu máte pouze pronajatou, je její okamžitá výměna v případě poruchy, tak že nejste limitováni dvou letou záruční lhůtou, po jejíž vypršení byste museli při poruše zaplatit nové zařízení. K instalaci nabízíme možnost dodat kvalitní WiFi router za zvýhodněnou cenu 500,- Kč (aktuálně Tp-link Archer C64 – za nás nejlepší poměr cena/výkon). Pokud máte zájem o dražší a výkonnější varianty tak doporučuji modely Archer C6 či Archer AX20. Všechny tyto routery podporují technologii OneMesh, kterou určitě oceníte pokud budete potřebovat rozšířit signál WiFi po domácnosti či zahradě.

Co potřebujete?

2x Elektrickou zásuvku 230V pro napaječ klientské jednotky a WiFi routeru, a to buď přímo pod střechou, nebo u zakončení např. za TV.